Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Ol 456/08

Адміністративні суди2008-08-12
Номер справи
II SA/Ol 456/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie
Дата рішення
2008-08-12
Тип
Postanowienie WSA w Olsztynie

Судді

S. Irena Szczepkowska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Irena Szczepkowska po rozpoznaniu w dniu 12 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J.K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]" Nr "[...]" w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia postanawia - odrzucić skargę. WSA/post.1 - sentencja postanowienia UZASADNIENIE J.K. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]" Nr "[...]" w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia. W dniu 10 lipca 2008 r. doręczno skarżącemu odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału II Sądu z dnia 8 lipca 2008 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 200 zł. Pouczono przy tym skarżącego, iż wymienioną kwotę należy uiścić w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Przesyłkę kierowaną do skarżącego zgodnie adnotacją doręczającego na potwierdzeniu odbioru odebrała M.K. – żona skarżącego. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zważył, co następuje. Jak wynika z akt sądowych niniejszej sprawy strona skarżąca nie uiściła wpisu sądowego w zakreślonym terminie, który upłynął w dniu 17 lipca 2008 r. Stosownie do dyspozycji art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Odrzucenie skargi jest zaś równoznaczne z odmową rozpatrzenia sprawy i wydania rozstrzygnięcia o charakterze merytorycznym. Skoro w okolicznościach rozpoznawanej sprawy strona skarżąca nie wniosła w wyznaczonym terminie wpisu sądowego w kwocie 200 zł, na podstawie cytowanego przepisu art. 220 § 3 powołanej ustawy, należało orzec jak w sentencji postanowienia.