Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

III SA/Wa 1643/08

Адміністративні суди2008-07-17
Номер справи
III SA/Wa 1643/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-17
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Ewa Radziszewska-Krupa

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Ewa Radziszewska-Krupa, , po rozpoznaniu w dniu 17 lipca 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] marca 2008r. nr [...] w przedmiocie ustalenia wysokości zobowiązania w podatku od nieruchomości za 2004r. postanawia: - odrzucić skargę - UZASADNIENIE Strona wniosła 12 maja 2008r. skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z [...] marca 2008r. nr [...] w przedmiocie ustalenia wysokości zobowiązania w podatku od nieruchomości za 2004r. (k. 3 akt sądowych). Zaskarżona decyzja została doręczona stronie 7 kwietnia 2008r., co wynika ze znajdującego się w aktach administracyjnych zwrotnego potwierdzenia odbioru. W treści decyzji zawarto pouczenie o prawie do wniesienia skargi do sądu administracyjnego w terminie 30 dni od dnia jej doręczenia. Stosownie do dyspozycji art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., powołanej dalej jako "P.p.s.a.") do skutecznego wniesienia skargi do Sądu administracyjnego konieczne jest zachowanie 30-dniowego terminu od dnia doręczenia stronie rozstrzygnięcia administracyjnego zapadłego w sprawie. Wskazany w art. 53 § 1 P.p.s.a. 30-dniowy termin do wniesienia skargi upływał z dniem 7 maja 2008r. i najpóźniej w tym dniu strona powinna złożyć skargę. Uczyniła to jednak z pięciodniowym opóźnieniem. Sąd był zatem zobligowany, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 w związku z art. 53 § 1 P.p.s.a. orzec, jak w sentencji.