Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Wr 381/08

Адміністративні суди2008-07-21
Номер справи
I SA/Wr 381/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Дата рішення
2008-07-21
Тип
Postanowienie WSA we Wrocławiu

Судді

Maria Tkacz-Rutkowska

Резолютивна частина

*Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Tkacz- Rutkowska po rozpoznaniu w dniu 21 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi ""A" S.A. we W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie podatku od czynności cywilnoprawnych postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE W dniu 7 maja 2008 r. doręczono pełnomocnikowi strony skarżącej radcy prawnemu K. J. wezwanie do uzupełnienia w terminie 7 dni braków skargi pod rygorem jej odrzucenia, poprzez przedłożenie pełnomocnictwa procesowego do reprezentowania skarżącej przed sądami administracyjnymi. Wyznaczony termin upływał z dniem 14 maja 2008 r. Powyższy brak uzupełniono w dniu 15 maja 2008 r. ( data stempla pocztowego). Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 57 § 1 w zw. z art. 46 § 3 i art. 37 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi- zwanej dalej p.p.s.a. (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). pełnomocnik strony obowiązany jest wraz ze skargą złożyć do akt sprawy pełnomocnictwo z podpisem mocodawcy lub wierzytelny odpis pełnomocnictwa. Jeśli skarga, dotknięta jest powyższym brakiem formalnym strona wzywana jest do jego uzupełnienia (art. 49 p.p.s.a.) a nie usunięcie braku w zakreślonym terminie powoduje odrzucenie skargi (art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.). Pełnomocnik strony skarżącej pomimo prawidłowo doręczonego wezwania do uzupełnienia braku formalnego skargi poprzez przedłożenie pełnomocnictwa procesowego do reprezentowania skarżącej przed sądami administracyjnymi, nie dopełnił w/w czynności w zakreślonym terminie, gdyż pełnomocnictwo procesowe przedłożono dopiero w dniu 15 maja 2008 r.(data nadania na poczcie), a więc po wskazanym przez Sąd terminie. Zgodnie z art. 85 p.p.s.a. czynność w postępowaniu sądowym podjęta przez stronę po upływie terminu jest bezskuteczna. Z tych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.