Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Bk 225/08

Адміністративні суди2008-08-20
Номер справи
I SA/Bk 225/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku
Дата рішення
2008-08-20
Тип
Postanowienie WSA w Białymstok

Судді

Urszula Barbara Rymarska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Urszula Barbara Rymarska po rozpoznaniu w dniu 20 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi R. J. na decyzję Dyrektora [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ł. z dnia [...] kwietnia 2008 r. Nr [...] w przedmiocie płatności do gruntów rolnych na 2007 r. p o s t a n a w i a: odrzucić skargę. UZASADNIENIE Pan R. J. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku skargę na decyzję Dyrektora [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ł. z dnia [...] kwietnia 2008 r. Nr [...] w przedmiocie płatności do gruntów rolnych na 2007 r. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 30 czerwca 2008 roku, skarżący został wezwany do uzupełnienia braków skargi przez uiszczenie wpisu sądowego w kwocie 329,00 złotych, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, że skarżący odebrał powyższe wezwanie w dniu 4 lipca 2008 r. Wyznaczony przez Sąd termin upłynął zatem z dniem 11 lipca 2008 r. Skarżący nie uiścił w wyznaczonym terminie wpisu sądowego. Zgodnie z art. 220§3 powołanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. W tej sytuacji Sąd, stosując przepisy z art. 220§3 w zw. art. 58§1 pkt 3 i §3 cytowanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.