I SA/Po 906/08
Адміністративні суди2008-08-19
Номер справи
I SA/Po 906/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Дата рішення
2008-08-19
Тип
Postanowienie WSA w Poznaniu
Судді
Sylwia Zapalska
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Sylwia Zapalska po rozpoznaniu w dniu 19 sierpnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. J. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej z dnia (...) nr (...) w przedmiocie odmowy zwrotu kosztów egzekucyjnych postanawia: odrzucić skargę. /-/ Sylwia Zapalska
UZASADNIENIE
Zaskarżonym postanowieniem Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego odmawiające M. J. zwrotu kosztów egzekucyjnych w wysokości (...) zł.
W odpowiedzi na skargę Dyrektor Izby Skarbowej wniósł o jej odrzucenie. Podał, iż zaskarżone postanowienie odebrane zostało przez skarżącego 16 maja 2008r., natomiast skargę nadano listem poleconym w dniu 17 czerwca 2008r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Zgodnie z przepisem art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270, z późn. zm.) skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Z kolei terminy oblicza się wg przepisów prawa cywilnego, przy czym, jeśli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy (art. 83 § 1 i § 2 p.p.s.a.). Natomiast zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
W rozpoznawanej sprawie postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej doręczone zostało skarżącemu 16 maja 2008r. (k. 48v akt adm.). Termin do wniesienia skargi upłynął więc 16 czerwca 2008r. (poniedziałek).
Skarga nadana została listem poleconym w dniu 17 czerwca 2008r. (k. 4), a zatem dzień po terminie.
Z tych względów postanowiono, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 powołanej ustawy, jak w sentencji.
/-/ Sylwia Zapalska