IV SA/Wa 1204/08
Адміністративні суди2008-08-13
Номер справи
IV SA/Wa 1204/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-13
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie
Судді
Tomasz Wykowski
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: Asesor WSA Tomasz Wykowski po rozpoznaniu w dniu 13 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi S. Spółka z o.o. w Z. na decyzję Ministra Infrastruktury z dnia [...] kwietnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji drogi postanawia: 1. odrzucić skargę; 2. zwrócić skarżącemu S. Spółka z o.o. w Z. kwotę 500 (pięćset) złotych uiszczonego wpisu sądowego.
UZASADNIENIE
Pismem datowanym na 26 maja 2008 r. (data nadania na poczcie – 27 maja 2008 r.) skarżąca spółka wniosła skargę na decyzję wymienioną w sentencji niniejszego postanowienia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art.53§1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej "p.p.s.a." skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie (decyzji administracyjnej lub postanowienia). Zaskarżona decyzja została doręczona skarżącej spółce w dniu 21 kwietnia 2008 r. (zwrotne poświadczenie odbioru nr nadawczy [...]). Termin na wniesienie skargi upływał zatem w dniu 21 maja 2008 r. Skarga nadana została na poczcie dopiero w dniu 27 maja 2008 r., a zatem sześć dni po upływie ustawowego terminu. Skarżąca nie skorzystała z możliwości wniesienia o przywrócenie terminu w trybie art.86 i nast. p.p.s.a. Zgodnie z art.58§1 pkt 2 p.p.s.a. skarga wniesiona po terminie podlega obligatoryjnemu odrzuceniu.
Z tego względu na podstawie wskazanego wyżej przepisu należało orzec jak w sentencji. O zwrocie uiszczonego wpisu orzeczono na podstawie art.232 p.p.s.a.