Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Wa 1698/07

Адміністративні суди2008-08-13
Номер справи
I SA/Wa 1698/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-13
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Iwona Kosińska

Резолютивна частина

Odmówiono sporządzenia uzasadnienia

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Iwona Kosińska po rozpoznaniu w dniu 13 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku U. C. o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 maja 2008 r. w sprawie sygn. akt I SA/Wa 1698/07 w sprawie ze skargi U. C. na postanowienie Ministra Budownictwa z dnia [...] sierpnia 2007 r., nr [...] w przedmiocie wykonania obowiązku wydania nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym postanawia: odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 maja 2008 r. w sprawie sygn. akt I SA/Wa 1698/07. UZASADNIENIE Skarżąca U. C. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Ministra Budownictwa z dnia [...] sierpnia 2007 r., nr [...] w przedmiocie wykonania obowiązku wydania nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym. W związku ze złożonym przez skarżącą wnioskiem o przyznanie prawa pomocy, postanowieniem z dnia 11 stycznia 2008 r. przyznany został U. C. pełnomocnik z urzędu, na którego w dniu 7 lutego 2008 r. Okręgowa Rada Adwokacka w W. wyznaczyła adwokata T. N. Jak wynika z akt sprawy w dniu 18 lutego 2008 r. skarżąca udzieliła adwokatowi T. N. stosownego pełnomocnictwa procesowego (karta - 104). Wyrokiem z dnia 20 maja 2008 r. w sprawie sygn. akt I SA/Wa 1698/07 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę U. C. Przy ogłaszaniu wyroku obecny był pełnomocnik skarżącej adwokat T. N. W dniu 6 czerwca 2008 r. skarżąca wystąpiła do Sądu z wnioskami o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 maja 2008 r. oraz o sporządzenie uzasadnienia wyżej wymienionego wyroku. Postanowieniem z dnia 19 czerwca 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 maja 2008 r. w sprawie sygn. akt I SA/Wa 1698/07. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. W niniejszej sprawie termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia liczony jest od dnia ogłoszenia wyroku. Skoro zatem wyrok został ogłoszony w dniu 20 maja 2008 r. to termin do złożenia wniosku upłynął w dniu 27 maja 2008 r. Wniosek skarżącej został złożony w dniu 6 czerwca 2008 r., (data stempla pocztowego), a więc dziewięć dni po upływie terminu do jego złożenia. Mając powyższe na uwadze Sąd na podstawie art. 141 § 2 i 3 powołanej wyżej ustawy orzekł, jak w sentencji.