Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VII SA/Wa 775/08

Адміністративні суди2008-07-21
Номер справи
VII SA/Wa 775/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-21
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Elżbieta Zielińska-Śpiewak

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Elżbieta Zielińska-Śpiewak po rozpoznaniu w dniu 21 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W. K. i P. Z. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] marca 2008 r. znak: [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji nakazującej rozbiórkę budynku gospodarczego postanawia odrzucić skargę UZASADNIENIE W dniu 17 kwietnia 2008 r. W. K. i P. Z. nadali w urzędzie pocztowym skargę na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] marca 2008 r. znak: [...]. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy. W niniejszej sprawie, pismami z dnia 21 maja 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wezwał W. K. i P. Z., do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 200 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Skarżący odebrali powyższe wezwania w dniu 26 maja 2008 r., tak więc zakreślony przez Sąd termin upłynął z dniem 2 czerwca 2008 r. Skarżący w zakreślonym przez Sąd terminie nie uczynili zadość wezwaniu Sądu. Jak wynika bowiem z akt sprawy, do dnia 23 czerwca 2008 r. na konto Sądu nie wpłynęła żadna kwota z tytułu opłaty wpisu od skargi w sprawie o sygnaturze VII SA/WA 775/08. Należy zatem stwierdzić, iż W. K. i P. Z. nie uczynili zadość wezwaniu sądu z dnia 21 maja 2008 r., tj. nie uiściła wpisu od skargi w niniejszej sprawie. Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.