Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Bd 497/08

Адміністративні суди2008-08-25
Номер справи
I SA/Bd 497/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Дата рішення
2008-08-25
Тип
Postanowienie WSA w Bydgoszczy

Судді

Ewa Kruppik-Świetlicka

Резолютивна частина

odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA I SA/Bd 497/08 POSTANOWIENIE Dnia 25 sierpnia 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący asesor WSA Ewa Kruppik - Świetlicka po rozpoznaniu w dniu 25 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. D. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w T. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od środków transportowych za rok 2007 postanowił odrzucić skargę. UZASADNIENIE I SA/Bd 497/08 Uzasadnienie Pismem z dnia 14 maja 2008 r. A. D. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy skargę na wskazaną powyżej decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w T. Zgodnie z art. 57 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270: z późn. zm.), skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym, a ponadto zawierać wskazanie zaskarżonej decyzji, postanowienia, innego aktu lub czynności, oznaczenie organu, którego działania lub bezczynności skarga dotyczy oraz określenie naruszenia prawa lub interesu prawnego. Ponadto w każdym piśmie wszczynającym postępowanie sądowe w danej instancji należy podać wartość przedmiotu zaskarżenie, jeżeli od tej wartości zależy wysokość opłaty ( art. 215 § 1 powoływanej ustawy). Wobec powyższego, zarządzeniem z dnia 15 lipca 2008 r., skarżący został wezwany do uzupełnienia braków formalnych skargi, w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia, poprzez wskazanie numeru i daty zaskarżonego aktu ( decyzji) oraz wskazanie wartości przedmiotu zaskarżenia. Powyższe wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 21 lipca 2008 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru k. 8), który, jak wynika z akt sprawy, nie uzupełnił braków formalnych skargi w zakreślonym, siedmiodniowym terminie, upływającym w stosunku do niego 28 lipca 2008 r. Mając na uwadze powyższe, Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowił jak w sentencji.