Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Gl 544/06

Адміністративні суди2008-08-20
Номер справи
II SA/Gl 544/06
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach
Дата рішення
2008-08-20
Тип
Postanowienie WSA w Gliwicach

Судді

Iwona Bogucka

Резолютивна частина

Odrzucono zażalenie

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie: Przewodniczący Sędzia WSA Iwona Bogucka po rozpoznaniu w dniu 20 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi E.M. na decyzję Wojewody (...) z dnia (...) r., nr (...) w przedmiocie wymeldowania w kwestii zażalenia skarżącego na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 19 maja 2008 r., sygn. akt II SA/Gl 544/06 p o s t a n a w i a: odrzucić zażalenie. UZASADNIENIE Postanowieniem z dnia 19 maja 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił wniosek E.M. o przyznanie prawa pomocy. Odpis tego orzeczenia został doręczony skarżącemu w dniu 16 czerwca 2008r., co potwierdza znajdujący się w aktach pocztowy dowód doręczenia (vide – k. nr (...)). W dniu (...) r. (data nadania na poczcie – vide: pismo wyjaśniające Poczty Polskiej z dnia (...) r.) skarżący przesłał na adres Sądu zażalenie na powyższe postanowienie. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach zważył: Zażalenie jest spóźnione i podlega odrzuceniu. Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. W niniejszej sprawie odpis postanowienia oddalającego wniosek o przyznanie prawa pomocy został doręczony skarżącemu w dniu 16 czerwca 2008 r., co oznacza, że termin do wniesienia zażalenia upłynął w dniu 23 czerwca 2008 r., tj. w poniedziałek, który nie był dniem wolnym od pracy. Tymczasem skarżący wniósł zażalenie dopiero w dniu (...) r., zatem jeden dzień po upływie ustawowego terminu. Mając powyższe na względzie, Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia, działając na podstawie z art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.