Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Wa 1058/08

Адміністративні суди2008-08-20
Номер справи
I SA/Wa 1058/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-20
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Iwona Kosińska

Резолютивна частина

Odrzucono wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Iwona Kosińska po rozpoznaniu w dniu 20 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku E. B. o przywrócenie terminu do wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie Ministra Infrastruktury z dnia [...] lutego 2008 r., Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia uchybienia terminu do wniesienia odwołania postanawia odrzucić wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi. UZASADNIENIE W dniu 18 marca 2006 r. E. B. wniosła za pośrednictwem Ministra Infrastruktury skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie Ministra Infrastruktury z dnia [...] lutego 2008 r., Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia uchybienia terminu do wniesienia odwołania. Jednocześnie w skardze E. B. zawarła wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi na postanowienie Ministra Infrastruktury z dnia [...] lutego 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z postanowieniami zawartymi w art. 88 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) spóźniony lub z mocy ustawy niedopuszczalny wniosek o przywrócenie terminu sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym. W myśl art. 53 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Z akt sprawy wynika, że zaskarżone postępowanie Ministra Infrastruktury z dnia [...] lutego 2008 r., Nr [...] E. B. otrzymała w dniu 18 lutego 2008 r., co oznacza, że trzydziestodniowy termin do złożenia skargi do sądu upływał w dniu 19 marca 2008 r. Jeżeli zatem skarżąca złożyła skargę w dniu 18 marca 2008 r. (data stempla pocztowego na kopercie karta - 13), to skarga ta złożona została w terminie. W ocenie Sądu w przedmiotowej sprawie wniosek skarżącej jest niedopuszczalny, gdyż czynność, której przywrócenia strona żąda dokonana została w terminie. Mając powyższe na uwadze Sąd na podstawie art. 88 w związku z art. 53 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł, jak w sentencji postanowienia.