II SA/Kr 291/08
Адміністративні суди2008-07-18
Номер справи
II SA/Kr 291/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Дата рішення
2008-07-18
Тип
Postanowienie WSA w Krakowie
Судді
Andrzej Niecikowski
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Kraków, dnia 18 lipca 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Andrzej Niecikowski po rozpoznaniu w dniu 18 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi S.R. na postanowienie Wojewody z dnia [....] w przedmiocie stwierdzenia uchybienie terminu postanawia: odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
W niniejszej sprawie zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia ..... kwietnia 2008 r. skarżący S.R. został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie zostało prawidłowo doręczone w dniu 17 kwietnia 2008 r. Wpis od skargi nie został uiszczony przy czym siedmiodniowy termin do jego uiszczenia upłynął bezskutecznie w dniu 24 kwietnia 2008 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2002 r. Nr 153, póz. 1270 ze zm.), zwanej dalej jako p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania, nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd (art. 220 §3 p.p.s.a.).
Mając na uwadze powyższe orzeczono, jak w sentencji postanowienia.