Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SAB/Kr 18/07

Адміністративні суди2008-08-27
Номер справи
II SAB/Kr 18/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Дата рішення
2008-08-27
Тип
Postanowienie WSA w Krakowie

Судді

Ewa Rynczak

Резолютивна частина

Odrzucono zażalenie

Текст рішення

SENTENCJA Kraków, dnia 27 sierpnia 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w następującym składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Ewa Rynczak po rozpoznaniu w dniu 27 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia P. B. na postanowienie z dnia 23 czerwca 2008 r. w sprawie ze skargi P. B. na bezczynność Prokuratura Rejonowego [...] postanawia: odrzucić zażalenie. UZASADNIENIE Postanowieniem z dnia 23 czerwca 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie odrzucił zażalenie P. B. na postanowienie z dnia 25 kwietnia 2008 r. odrzucające zażalenie P. B. na postanowienie oddalające wniosek skarżącego o zwolnienie od kosztów sądowych. Odpis postanowienia z dnia 23 czerwca 2008 r. został prawidłowo doręczony skarżącemu w dniu 14 lipca 2008 r. Na powyższe postanowienie skarżący P. B. złożył zażalenie w formie elektronicznej, wysłane za pomocą poczty elektronicznej w dniu 21 lipca 2008 r. Zostało ono zarejestrowane na dzienniku podawczym Sądu w dniu 22 lipca 2008 r. (karta 133 akt sprawy). Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Przepisy ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm. zwanej dalej jako p.p.s.a.) nie przewidują możliwości złożenia środka odwoławczego w formie elektronicznej. Zgodnie z przepisem art. 194 § 2 cytowanej wyżej ustawy zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. W niniejszej sprawie odpis postanowienia z dnia 25 kwietnia 2008 r. został prawidłowo doręczony skarżącemu w dniu 14 lipca 2008 r. Termin do wniesienia zażalenia upływał zatem bezskutecznie w dniu 21 lipca 2008 roku. Wniesienie zażalenia przez P. B. nastąpiło dopiero w dniu 22 lipca 2008 r. (vide: data prezentaty dziennika podawczego tut. Sądu), a więc po upływie zakreślonego siedmiodniowego terminu. Termin do wniesienia zażalenia jest terminem ustawowym i nie może być skracany ani przedłużany. Mając powyższe na uwadze, Sąd odrzucił zażalenie, na podstawie art. 178 p.p.s.a. w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. jako spóźnione.