Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

III SA/Wa 293/07

Адміністративні суди2008-08-28
Номер справи
III SA/Wa 293/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-28
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Alojzy Skrodzki

Резолютивна частина

Odrzucono skargę kasacyjną

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Alojzy Skrodzki po rozpoznaniu w dniu 28 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej z dnia 24 grudnia 2007 r. w sprawie ze skargi L. U. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] grudnia 2006 r. nr [...] w przedmiocie – określenia zobowiązania podatkowego w zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych postanawia - odrzucić skargę kasacyjną - UZASADNIENIE Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wyrokiem z 19 czerwca 2007 r. sygn. III SA/Wa 293/07, oddalił skargę L. U. – dalej jako skarżący – na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z [...] grudnia 2006 r. Wyrok – wraz z uzasadnieniem – został doręczony skarżącemu 28 lipca 2007 r., co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, dołączonego do akt sprawy (k nr 71 akt sądowych). W dniu 30 listopada 2007 r. r. pr. W. K. wniósł skargę kasacyjną z dnia 29 listopada 2007 r., która została odrzucona postanowieniem tut. Sądu z dnia [...] grudnia 2007 r. z uwagi na uchybienie terminowi do jej wniesienia. Kolejno 27 grudnia 2007 r. (za pośrednictwem poczty – k nr 128 akt sądowych) pełnomocnik skarżącego pismem z dnia 24 grudnia 2007 r. wniósł o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej wnosząc jednocześnie kolejną skargę kasacyjną z dnia 24 grudnia 2007 r. Następnie postanowieniem z [...] lutego 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił w/w wniosek o przywrócenie terminu do złożenia skargi kasacyjnej. Dalej na skutek wniesionego z uchybieniem terminu zażalenia na w/w postanowienie z [...] lutego 2008 r. tut. Sąd postanowieniem z [...] lipca 2008 r. odrzucił zażalenie. Postanowienie to zostało doręczone pełnomocnikowi strony skarżącej 14 lipca 2008 r. (k nr 173 akt sądowych) i organowi podatkowemu 9 lipca 2008 r. (k nr 172 akt sądowych). Jak wynika z akt sądowych do dnia dzisiejszego postanowienie to nie zostało zaskarżone. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od daty doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. W analizowanej sprawie wyrok Sądu I instancji został doręczony skarżącemu 28 lipca 2007 r., termin do złożenia skargi kasacyjnej upłynął 27 sierpnia 2007 r., natomiast skarga kasacyjna z 24 grudnia 2007 r. została wniesiona 27 grudnia 2007 r., zatem po upływie trzydziestodniowego terminu do złożenia skargi kasacyjnej. Jednocześnie zdaniem Sądu należy zauważyć, iż na skutek wniosku strony skarżącej o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej termin nie został przywrócony, a postępowanie w przedmiocie przywrócenia terminu do wniesienia przedmiotowej skargi kasacyjnej zostało zakończone prawomocnie. Z tych względów Sąd, na podstawie art. 178 powołanej ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowił jak w sentencji.