I SA/Rz 571/08
Адміністративні суди2008-08-14
Номер справи
I SA/Rz 571/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Дата рішення
2008-08-14
Тип
Postanowienie WSA w Rzeszowie
Судді
Kazimierz Włoch
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Kazimierz Włoch po rozpoznaniu w dniu 14 sierpnia 2008r na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M.C. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia (...) maja 2008r. nr (...) w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2005r. - postanawia - odrzucić skargę
UZASADNIENIE
Zaskarżona decyzja Dyrektora Izby Dyrektora Izby Skarbowej w Rzeszowie z dnia (...) maja 2008r. nr (...) w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2005r. została doręczona podatnikowi M.C. w dniu 17 maja 2008r. W uzasadnieniu podatnik został prawidłowo pouczony, iż przysługuje mu prawo do wniesienia skargi na powyższą decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w terminie 30 dni od dnia jej doręczenia.
Pomimo pouczenia skarga została złożona 17 czerwca 2008r. podczas gdy 30 - dniowy termin do jej wniesienia upłynął w dniu 16 czerwca 2008r.
Zgodnie z art. 58 § 1pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga wniesiona po upływie terminu do jej wniesienia podlega odrzuceniu, a zatem na podstawie art. 58 § 1pkt 2 w/w ustawy, Sąd orzekł jak w sentencji.