Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VII SA/Wa 1215/08

Адміністративні суди2008-08-20
Номер справи
VII SA/Wa 1215/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-20
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Bożena Więch-Baranowska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bożena Więch-Baranowska po rozpoznaniu w dniu 20 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Wojewody [...] na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] maja 2008r. Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W przedmiotowej sprawie zaskarżone postanowienie doręczone zostało stronie skarżącej w dniu 26 maja 2008 r., termin do wniesienia skargi upłynął więc z dniem 25 czerwca 2008 r. Skarga została wniesiona dopiero 26 czerwca 2008 r. (data nadania w urzędzie pocztowym), a więc po upływie terminu określonego w art. 53 ustawy. W związku z powyższym na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) orzeczono jak w sentencji postanowienia.