I SA/Bk 233/08
Адміністративні суди2008-08-20
Номер справи
I SA/Bk 233/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku
Дата рішення
2008-08-20
Тип
Postanowienie WSA w Białymstok
Судді
Urszula Barbara Rymarska
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Urszula Barbara Rymarska po rozpoznaniu w dniu 20 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi S. M. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] maja 2008 r. Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia uchybienia terminu do wniesienia odwołania od decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości za 2006 r. p o s t a n a w i a: odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Pan S. M. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] maja 2008 r. Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia uchybienia terminu do wniesienia odwołania od decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości za 2006 r.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 20 czerwca 2008 roku, skarżący został wezwany do uzupełnienia braków skargi przez uiszczenie wpisu sądowego w kwocie 100 złotych, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia. Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, że powyższe wezwanie odebrała w dniu 25 czerwca 2008 r. C. M. – małżonka skarżącego. Wyznaczony przez Sąd termin upłynął z dniem 2 lipca 2008 r.
Skarżący nie uiścił w wyznaczonym terminie wpisu sądowego. Zgodnie z art. 220§3 powołanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi,
skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
W tej sytuacji Sąd, stosując przepisy z art. 220§3 w zw. art. 58§1 pkt 3 i §3 cytowanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.