Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Lu 402/08

Адміністративні суди2008-09-24
Номер справи
II SA/Lu 402/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie
Дата рішення
2008-09-24
Тип
Postanowienie WSA w Lublinie

Судді

Joanna Cylc-Malec

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Cylc - Malec po rozpoznaniu w dniu 24 września 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Z. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [..] Nr [..] w przedmiocie specjalistycznych usług opiekuńczych postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE Z. W. pismem z dnia 3 maja 2008 r. zaskarżył opisaną wyżej decyzję. Zaskarżona decyzja została doręczona skarżącemu w dniu 30 listopada 2007 r., natomiast skarga został złożona w siedzibie organu w dniu 6 maja 2008 r. W skardze skarżący zawarł wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi. Postanowieniem z 16 czerwca 2008 r. tutejszy Sąd odmówił przywrócenia terminu. Na postanowienie to skarżący złożył zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który postanowieniem z dnia 28 sierpnia 2008 r. (sygn. akt I OZ 616/08) oddalił zażalenie. Wojewódzki Sąd Administracyjny rozważył, co następuje: Stosownie do art. 58 §1 pkt 2 ustawy z 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej p.p.s.a.) sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Natomiast zgodnie z art. 53 § 1 p.p.s.a. skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Ponieważ zaskarżoną decyzję odebrała żona skarżącego w dniu 30 listopada 2007 r., wynikający z powyższego przepisu trzydziestodniowy termin upłynął bezskutecznie w dniu 30 grudnia 2007 r., podczas gdy skarżący złożył skargę dopiero 6 maja 2008 r. Natomiast wniosek o przywrócenie terminu został, jak wskazano powyżej, prawomocnie oddalony. Wobec powyższego na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i przy zastosowaniu art. 58 § 3 Sąd orzekł jak w sentencji