Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VI SA/Wa 1190/08

Адміністративні суди2008-07-23
Номер справи
VI SA/Wa 1190/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-23
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Olga Żurawska-Matusiak

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Olga Żurawska - Matusiak po rozpoznaniu w dniu 23 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. T. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] marca 2008 r. nr [...] w przedmiocie zatrzymania prawa jazdy kategorii A, B, T postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE W dniu 30 kwietnia 2008 r. A. T. (skarżący) wniósł - za pośrednictwem organu - skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] marca 2008 r. nr [...] w przedmiocie zatrzymania prawa jazdy kategorii A, B, T. W dniu 23 czerwca 2008 r. skierowano do skarżącego wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie to zostało odebrane w dniu 28 czerwca 2008 r. Zgodnie z informacją udzieloną w dniu 21 lipca 2008 r. przez Oddział Finansowy tutejszego Sądu w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie brak jest wpisu od skargi w niniejszej sprawie w wysokości 200 zł, wniesionego przez skarżącego. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( Dz. U. Nr 153, poz. 1270, ze zm.; dalej jako: p.p.s.a.) Sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis. Wezwanie do uiszczenia wpisu zostało doręczone skarżącemu w dniu 28 czerwca 2008 r., wobec czego termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął z dniem 7 lipca 2008 r. W rejestrze opłat sądowych sprawdzono, iż do dnia 17 lipca 2008 r. nie uiszczono wpisu od skargi w niniejszej sprawie. W związku z faktem, iż skarżący nie uiścił wpisu od skargi Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie z art. 220 § 3 p.p.s.a. w zw. z art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.