Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

III SA/Łd 818/07

Адміністративні суди2008-07-30
Номер справи
III SA/Łd 818/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi
Дата рішення
2008-07-30
Тип
Postanowienie WSA w Łodzi

Судді

Janusz Nowacki

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Dnia 30 lipca 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi – Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Nowacki po rozpoznaniu w dniu 30 lipca 2008 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. B. na orzeczenie Sądu Dyscyplinarnego przy Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Ł. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej nagany p o s t a n a w i a: odrzucić skargę. UZASADNIENIE W dniu 26 listopada 2007 roku pełnomocnik T. B. wniósł, do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, skargę na orzeczenie Sądu Dyscyplinarnego przy Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Ł. z dnia [...] w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej nagany. W treści skargi strona zawarła wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi. Postanowieniem z dnia 6 marca 2008 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi odmówił przywrócenia terminu do wniesienia skargi podnosząc w uzasadnieniu, iż strona nie udowodniła braku winy w uchybieniu terminu. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, postanowieniem z dnia 23 czerwca 2008 roku, oddalił zażalenie strony skarżącej na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 6 marca 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z regulacją art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia w sprawie. Jak wynika, z zebranego materiału dowodowego orzeczenie organu II instancji z dnia 9 października 2007 roku zostało doręczone pełnomocnikowi strony skarżącej w dniu 18 października 2007 roku. Wobec tego termin do wniesienia skargi upływał w dniu 19 listopada 2007 roku. Skarga natomiast została złożona w dniu 26 listopada 2007roku. W skardze strona zawarła wniosek o przywrócenie terminu do jej wniesienia, jednakże prawomocnym postanowieniem z dnia 6 marca 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi odmówił uwzględnienia wniosku. Skarga zatem została złożona po upływie 30-dniowego terminu, o którym mowa w art.53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Mając to na uwadze, na podstawie art.58 § 1 pkt.2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r., Sąd odrzucił skargę T. B.