Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Bk 214/08

Адміністративні суди2008-08-27
Номер справи
I SA/Bk 214/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku
Дата рішення
2008-08-27
Тип
Postanowienie WSA w Białymstok

Судді

Piotr Pietrasz

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący asesor WSA Piotr Pietrasz (spr.), , , po rozpoznaniu w dniu 27 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. N. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w B. z dnia [..] kwietnia 2008 r. Nr [...] w przedmiocie długu celnego, podatku akcyzowego oraz podatku od towarów i usług należnego od sprowadzonego z zagranicy samochodu osobowego p o s t a n a w i a odrzucić skargę UZASADNIENIE Skarżący A. N. złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku na ostateczną decyzję Dyrektora Izby Celnej w B. z dnia [...].04.2008 r. Nr [....] utrzymującą w mocy decyzję organu pierwszej instancji w przedmiocie ustalenia wartości celnej sprowadzonego z zagranicy samochodu osobowego. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 362 zł w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania pouczając o rygorze odrzucenia skargi z powodu uchybienia temu terminowi. Wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego zostało doręczone Skarżącemu 26 czerwca 2008 r. Z potwierdzenia odbioru wynika, że wezwanie odebrał Skarżący. Termin do uzupełnienia ww. braku skargi upłynął w dniu 3 lipca 2008 r. W tym też terminie wpis nie został uiszczony. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku zważył, co następuje. Stosownie do treści art. 214 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., obowiązek uiszczenia kosztów sądowych spoczywa na osobie, która wnosi pismo, w tym wypadku skargę. Zgodnie z ogólna regułą wynikającą z art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata (wpis sądowy, opłata kancelaryjna). Mimo prawidłowego pouczenia strony o terminie uiszczenia wpisu od skargi ten jej brak nie został uzupełniony w terminie. Nie uiszczenie wpisu sądowego w wyznaczonym terminie stało się przyczyną odrzucenia skargi w oparciu o art. 220 § 3 i art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.