Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Gd 456/07

Адміністративні суди2008-08-18
Номер справи
I SA/Gd 456/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Дата рішення
2008-08-18
Тип
Postanowienie WSA w Gdańsku

Судді

Ewa Wojtynowska

Резолютивна частина

Odrzucono zażalenie

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Wojtynowska po rozpoznaniu w dniu 18 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym w sprawie ze skargi A Sp. z o.o. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu do wniesienia odwołania postanawia odrzucić zażalenie UZASADNIENIE Postanowieniem z dnia 7 maja 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał spółce A Sp. z o.o. prawo pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych, odmawiając wnioskodawcy ustanowienia radcy prawnego. Postanowienie zostało zaskarżone przez spółkę w drodze zażalenia. Z uwagi na braki formalne zażalenia strona skarżąca została wezwana do usunięcia ich poprzez podpisanie zażalenia oraz jego odpisu w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia pisma. Zgodnie z normą prawną wynikającą z art. 178 w zw. z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi 9Dz.U. 153, poz. 1270, dalej jako "p.p.s.a.") sąd odrzuca na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. W przedmiotowej sprawie wezwanie zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 18 czerwca 2008 r., tym samym siedmiodniowy termin do uzupełnienia braków formalnych zażalenia upływał w dniu 25 czerwca 2008 r. Termin ten upłynął bezskutecznie, ponieważ strona skarżąca uzupełniła braki zażalenia w dniu 27 czerwca 2008 r., a więc po terminie. Z tych względów Sąd na podstawie art. 178 w zw. z art. 194 § 2 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.