Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Ol 392/08

Адміністративні суди2008-07-31
Номер справи
II SA/Ol 392/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie
Дата рішення
2008-07-31
Тип
Postanowienie WSA w Olsztynie

Судді

S. Beata Jezielska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Beata Jezielska po rozpoznaniu w dniu 31 lipca 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi H.K. na postanowienie Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie uchybienia terminu do wniesienia odwołania postanawia odrzucić skargę Wsa/post.1 – sentencja postanowienia UZASADNIENIE H.K. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w O. na postanowienie Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w O. z dnia "[...]" stwierdzające uchybienie terminu do wniesienia odwołania od decyzji Powiatowego Lekarza Weterynarii w G. z dnia "[...]" w sprawie zawieszenia statusu stada bydła urzędowo wolnego od brucelozy, gruźlicy i enzootycznej białaczki bydła oraz nakazu oznakowania zwierząt i zaopatrzenia bydła w paszporty. W dniu 7 lipca 2008r. skarżącemu doręczono wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego w terminie 7 dni od jego otrzymania pod rygorem odrzucenia skargi. Termin ten upłynął w dniu 14 lipca 2008r. Pomimo upływu terminu wpis nie został uiszczony. Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga, od której pomimo wezwania sądu nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Wobec powyższego na podstawie art. 220 § 3 w związku z art. 58 § 3 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzeczono jak w sentencji postanowienia.