II SA/Po 531/08
Адміністративні суди2008-08-14
Номер справи
II SA/Po 531/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Дата рішення
2008-08-14
Тип
Postanowienie WSA w Poznaniu
Судді
Danuta Rzyminiak-Owczarczak
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Danuta Rzyminiak-Owczarczak po rozpoznaniu w dniu 14 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. G. na postanowienie Wojewody z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie odmowy wydania kserokopii dokumentów z akt sprawy; postanawia odrzucić skargę /-/ D. Rzyminiak-Owczarczak
UZASADNIENIE
Skarga w niniejszej sprawie podlega wpisowi stałemu, o jakim mowa w §2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193 ze zm). Zgodnie z art. 219 §1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) opłatę sądową należy uiścić przy wniesieniu do sądu pisma podlegającego opłacie, przy czym stronę działającą osobiście Sąd wzywa do uzupełnienia braku formalnego skargi poprzez uiszczenie należnego wpisu w terminie siedmiu dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Zgodnie z art. 220 §1 tej ustawy Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W niniejszej sprawie wezwanie do uiszczenia należnego wpisu skarżącemu doręczone zostało w dniu 12 czerwca 2008 r., co dokumentuje załączone do akt sprawy zwrotne potwierdzenie odbioru wezwania (karta nr 18 akt sądowych). Tym samym termin do wykonania zakreślonego przez Sąd obowiązku mijał w dniu 19 czerwca 2008 r. Do dnia 18 lipca 2008 r. do akt sprawy nie wpłynął dowód, aby wpis od skargi został uiszczony (dowód-akta sprawy oraz zaświadczenie Oddziału Finansowego-Budżetowego tut. Sądu – karta akt 19).
W tych okolicznościach skarga, której brak formalny nie został w terminie uzupełniony, podlega odrzuceniu na podstawie art. 58 §1 pkt 3 i §3 w zw. z art. 220 §3 wyżej powołanej ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.
/-/ D. Rzyminiak-Owczarczak