I SA/Wr 588/08
Адміністративні суди2008-07-21
Номер справи
I SA/Wr 588/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Дата рішення
2008-07-21
Тип
Postanowienie WSA we Wrocławiu
Судді
Maria Tkacz-Rutkowska
Резолютивна частина
*Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Tkacz- Rutkowska po rozpoznaniu w dniu 21 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Ł. K.- J. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...]. Nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2003 r. postanawia odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
W dniu 3 czerwca 2008 r. doręczono skarżącej Ł.K.- J. wezwanie do uiszczenia, w terminie 7 dni, wpisu od skargi w kwocie 200 zł pod rygorem jej odrzucenia. Wyznaczony termin upływał z dniem 10 czerwca 2008 r., jednakże dotychczas nie uzupełniono ww. braku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Stosownie do treści art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi- zwanej dalej p.p.s.a. (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeśli skarga dotknięta jest powyższym brakiem strona wzywana jest do jego uzupełnienia, a nie usunięcie braku w wyznaczonym terminie powoduje odrzucenie skargi (220 § 3 p.p.s.a).
Skarżąca pomimo prawidłowo doręczonego wezwania do uiszczenia należnego wpisu sądowego, nie dopełniła w/w czynności w zakreślonym terminie i dlatego Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł jak w sentencji.