II SA/Bd 576/08
Адміністративні суди2008-08-12
Номер справи
II SA/Bd 576/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Дата рішення
2008-08-12
Тип
Postanowienie WSA w Bydgoszczy
Судді
Elżbieta Piechowiak
Резолютивна частина
odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie: Przewodniczący Sędzia WSA Elżbieta Piechowiak po rozpoznaniu w dniu 12 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. Z. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] kwietnia 2008 r., nr [...] w przedmiocie rejestracji pojazdu postanawia : odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Skarżący M. Z. wniósł skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] kwietnia 2008 r., nr [...] w przedmiocie rejestracji pojazdu.
Z akt administracyjnych organu wynika, że odbiór orzeczenia II instancji nastąpił w dniu 12 maja 2008 r., natomiast pismo zawierające skargę nadane zostało w Urzędzie Pocztowym Szczecin 2 w dniu 12 czerwca 2008 r. (data stempla pocztowego).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Skarga podlega odrzuceniu z przyczyn procesowych bez badania jej zarzutów merytorycznych.
Zgodnie bowiem z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Z przepisu tego jednoznacznie wynika, że warunkiem prawidłowego wniesienia skargi do sądu administracyjnego jest dochowanie owego trzydziestodniowego terminu liczonego od odbioru przez skarżącego decyzji II instancji.
W niniejszej sprawie termin skutecznego wniesienia skargi upłynął 11 czerwca 2008 r., przy czym nie został również złożony wniosek o przywrócenie terminu do jej wniesienia.
Mając na uwadze powyższe, skarga podlegała odrzuceniu na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.