Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VIII SA/Wa 244/08

Адміністративні суди2008-07-25
Номер справи
VIII SA/Wa 244/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-25
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Iwona Owsińska-Gwiazda

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Iwona Owsińska - Gwiazda po rozpoznaniu w dniu 25 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi I.S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z dnia [...] kwietnia 2008 r., znak. [...] w przedmiocie uchylenia decyzji odmawiającej przyznania pomocy w postaci zasiłku celowego postanawia : odrzucić skargę UZASADNIENIE Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia w sprawie. Natomiast art. 58 § 1 pkt 2 wymienionej ustawy stanowi, że Sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. W niniejszej sprawie zaskarżoną decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z dnia [...] kwietnia 2008 r. w przedmiocie odmowy przyznania pomocy w postaci zasiłku celowego doręczono skarżącej w dniu 12 maja 2008 r. pouczając, że w terminie trzydziestu dni od doręczenia, stronie służy prawo zaskarżenia jej do sądu administracyjnego. Zatem termin do wniesienia skargi upływał w dniu 11 czerwca 2008 r. Tymczasem skarżąca przedmiotową skargę złożyła w dniu 12 czerwca 2008 r. ( data nadania w urzędzie pocztowym ) tj. po upływie 1 dnia przewidzianego terminu. Mając powyższe na względzie na podstawie wyżej wskazanych przepisów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił, jak w sentencji.