II SA/Lu 337/08
Адміністративні суди2008-07-22
Номер справи
II SA/Lu 337/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie
Дата рішення
2008-07-22
Тип
Postanowienie WSA w Lublinie
Судді
Ewa Ibrom
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący - sędzia WSA Ewa Ibrom po rozpoznaniu w dniu 22 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Gminy na decyzję Wojewody z dnia [..] znak: [..] w przedmiocie zwrotu wywłaszczonej nieruchomości p o s t a n a w i a odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Gmina , reprezentowana przez Prezydenta , złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargę na decyzję Wojewody z dnia [..] utrzymującą w mocy decyzję Starosty z dnia [..] o zwrocie wywłaszczonej nieruchomości stanowiącej obecnie część działki nr ewid. [..], położonej w L., przy ul. [..].
Zarządzeniem z dnia 9 maja 2008 r. strona skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 2.291 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis tego zarządzenia został doręczony skarżącej w dniu 19 maja 2008 r. (k.17). Termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem w dniu 26 maja 2008 r. Wpis uiszczony został natomiast w dniu 28 maja 2008 r. (k. 19). W tym samym dniu skarżąca złożyła wniosek o przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu od skargi.
Postanowieniem z dnia 25 czerwca 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie odmówił Gminie przywrócenia terminu do uiszczenia wpisu od skargi. Postanowienie to uprawomocniło się z dniem 16 lipca 2008 r.
W tej sytuacji skarga podlega odrzuceniu. W myśl bowiem przepisu art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.) skarga, od której mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu. Odmowa przywrócenia terminu do uiszczenia wpisu oznacza, że należny wpis nie został uiszczony w rozumieniu powołanego przepisu art. 220 § 3 ustawy.
Z tych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie orzekł, jak w postanowieniu.