II SA/Bd 552/08
Адміністративні суди2008-09-01
Номер справи
II SA/Bd 552/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Дата рішення
2008-09-01
Тип
Postanowienie WSA w Bydgoszczy
Судді
Anna Klotz
Резолютивна частина
odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Anna Klotz po rozpoznaniu w dniu 1 września 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] maja 2008 r., nr [...] w przedmiocie podziału nieruchomości postanawia odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Pismem z dnia [...] czerwca 2008 r. A. K., reprezentująca skarżącą T. M., wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] maja 2008 r., nr [...] w przedmiocie podziału nieruchomości.
W myśl przepisu art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270: z późn. zm. – zwanej dalej "p.p.s.a."), Sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.
W związku z powyższym na podstawie art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a. A. K. zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 15 lipca 2008 r. została wezwana, zgodnie z § 1 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193) do uiszczenia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia odpisu zarządzenia, wpisu sądowego w kwocie 200 zł pod rygorem odrzucenia skargi.
Ponadto Sąd wezwał A. K. do usunięcia braków formalnych skargi przez złożenie pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu skarżącej przed wojewódzkim sądem administracyjnym lub przed sądami administracyjnymi.
Przesyłkę zawierającą odpis wyżej wskazanego zarządzenia oraz wezwanie
do nadesłania pełnomocnictwa doręczono adresatowi w dniu 15 lipca 2008 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru k. 20).
Na podstawie akt sprawy ustalono, że A. K. nie uiściła wpisu należnego od skargi, ani nie złożyła wymaganego pełnomocnictwa w ustawowym, siedmiodniowym terminie, który w stosunku do niej upłynął z dniem 22 lipca 2008 r.
W tym stanie rzeczy Sąd na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skargę odrzucił.