II SA/Wr 268/08
Адміністративні суди2008-07-24
Номер справи
II SA/Wr 268/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Дата рішення
2008-07-24
Тип
Postanowienie WSA we Wrocławiu
Судді
Anna Siedlecka
Резолютивна частина
*Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Siedlecka po rozpoznaniu w dniu 24 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi K. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie domu mieszkalnego z uzupełniającymi usługami turystyki oraz zielenią parkową rekreacyjną na działkach nr [...]oraz [...] w D. Z. postanawia: odrzucić skargę
UZASADNIENIE
K.K. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego we Wrocławiu na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie domu mieszkalnego z uzupełniającymi usługami turystyki oraz zielenią parkową rekreacyjną na działkach nr [...]oraz [...]w D. Z.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 21 maja 2008 r. doręczonym K. K. w dniu 9 czerwca 2008 r. na adres wskazany przez niego jako adres do korespondencji skarżący został wezwany do uiszczenia w terminie 7 dni wpisu stałego od powyższej skargi w kwocie 500 zł pod rygorem odrzucenia skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30. 08.2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, póz. 1270 z późn. zm) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.
Przepis art. 220 § 3 cytowanej ustawy stanowi zaś, iż odrzuceniu przez sąd, podlega taka skarga od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Stosownie natomiast do dyspozycji § 2 ust 3 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193) wpis stały od powyższej skargi wynosi 500 zł.
Ponieważ jak wynika z akt sprawy, skarżący K. K otrzymawszy wezwanie sądowe do uiszczenia wpisu w dniu 9 czerwca 2008 r. (vide: data i podpis dorosłego domownika skarżącego umieszczony na zwrotnym potwierdzeniu odbioru przesyłki poleconej k. 15 akt) nie uiścił wskazanego wpisu stałego od wniesionej skargi w ustawowym terminie 7 dni. (termin ten upłynął bowiem w dniu 16 czerwca 2008 r.) Sąd zgodnie z powołanym wyżej unormowaniem zawartym w art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, odrzucił skargę od oznaczonego w rubrum decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W.