Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Kr 906/08

Адміністративні суди2008-08-27
Номер справи
I SA/Kr 906/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Дата рішення
2008-08-27
Тип
Postanowienie WSA w Krakowie

Судді

Ewa Długosz-Ślusarczyk

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Sygnatura akt I SA/Kr 906/08 P O S T A N O W I E N I E Dnia 27 sierpnia 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Ewa Długosz - Ślusarczyk po rozpoznaniu w dniu 27 sierpnia 2008 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W. W. na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia[...] Nr [...] w przedmiocie przyznania płatności do gruntów rolnych p o s t a n a w i a : odrzucić skargę. UZASADNIENIE W. W. w dniu 18 czerwca 2008 roku osobiście złożył skargę na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia [...]Nr[...], która wraz ze stosownymi pouczeniami doręczona mu została w dniu 9 maja 2008 roku (dowód: zał. 8 w aktach administracyjnych). Wobec powyższego stwierdzić należy, iż przedmiotowa skarga złożona została po upływie 30 – dniowego terminu od jej doręczenia, który upływał w dniu 10 czerwca 2008 roku. Jednocześnie nie został złożony wniosek o przywrócenie terminu do jej wniesienia. Zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt. 2 oraz § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U.2002.153.1270 z póź. zm.) – zwanej dalej ppsa – skarga wniesiona po terminie do jej złożenia podlega odrzuceniu przez Sąd, co może nastąpić na posiedzeniu niejawnym. Dlatego też na podstawie art. 58 § 1 pkt. 2 i § 3 ppsa orzeczono jak w sentencji.