I SA/Kr 1031/08
Адміністративні суди2008-09-29
Номер справи
I SA/Kr 1031/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Дата рішення
2008-09-29
Тип
Postanowienie WSA w Krakowie
Судді
Józef Michaldo
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Józef Michaldo po rozpoznaniu w dniu 29 września 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi L. P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych postanawia: odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Zgodnie z dyspozycją art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Skarżący w dniu 7 maja 2008r. otrzymał zaskarżoną decyzję Dyrektora Izby Skarbowej wraz z pouczeniem o przysługującym uprawnieniu do wniesienia skargi do sądu administracyjnego. Termin 30 dni do wniesienia skargi upłynął 6 czerwca 2008 r. Skarga została złożona w dniu 7 czerwca 2008 r. (data nadania przesyłki w urzędzie pocztowym), a więc po terminie. Skarga nie zawiera wniosku o przywrócenie terminu do jej wniesienia. Skarżący nie wskazuje żadnych okoliczności, które spowodowały przekroczenie terminu do wniesienia skargi.
Ponieważ skarga została wniesiona po upływie terminu do jej złożenia, należało ją odrzucić na mocy art. 58 § 1 pkt 2 powołanej ustawy, który stanowi że sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej złożenia.