Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Bk 458/08

Адміністративні суди2008-08-21
Номер справи
II SA/Bk 458/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku
Дата рішення
2008-08-21
Тип
Postanowienie WSA w Białymstok

Судді

Elżbieta Trykoszko

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Elżbieta Trykoszko (spr.) po rozpoznaniu w dniu 21 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J.B.K. na decyzję Wojewody P. z dnia [...] maja 2008 r., nr [...] w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego p o s t a n a w i a odrzucić skargę. UZASADNIENIE Zarządzeniem z dnia 10 lipca 2008 r. zobowiązano skarżącego do uzupełnienia braku formalnego skargi poprzez nadesłanie 1 egzemplarza odpisu skargi oraz uiszczenie wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 złotych w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie zostało skutecznie doręczone w dniu 14 lipca 2008 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru z podpisem adresata – k. 12), a zatem 7- dniowy termin do uzupełnienia braku formalnego skargi upłynął bezskutecznie skarżącemu w dniu 21 lipca 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku zważył, co następuje: Zgodnie z przepisem art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) – sąd jest zobowiązany do odrzucenia skargi w przypadku nieuzupełnienia jej braków formalnych w wyznaczonym terminie. Natomiast w myśl art. 220 § 1 i 3 cytowanej ustawy, sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie zostanie uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Do chwili obecnej skarżący nie uzupełnił braku formalnego skargi, albowiem nie uiścił żądanego wpisu (k. 13), co uniemożliwia nadanie skardze dalszego biegu. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne, na mocy art. 58 § 1 pkt 3 w zw. z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, sąd był zobligowany do odrzucenia skargi.