I SA/Ke 194/08
Адміністративні суди2008-07-22
Номер справи
I SA/Ke 194/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
Дата рішення
2008-07-22
Тип
Postanowienie WSA w Kielcach
Судді
Maria Grabowska
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Grabowska po rozpoznaniu w dniu 22 lipca 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A.C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości podatkowych w podatku od nieruchomości postanawia: odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Decyzją z dnia [...] nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w K. utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta O. Ś.z dnia [...]. nr [...] w sprawie odmowy A.C. umorzenia zaległości podatkowych w podatku od nieruchomości.
Powyższą decyzję doręczono adresatce wraz z pouczeniem o sposobie i terminie jej zaskarżenia za pośrednictwem poczty w dniu 13 marca 2008r.
W dniu 16 kwietnia 2008r. A. C. złożyła skargę na w/w decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach za pośrednictwem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K..
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 53 §1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm., dalej jako p.p.s.a.), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Doręczenie skarżącej decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. nastąpiło w dniu 13 marca 2008r., co oznacza, że termin do wniesienia skargi w niniejszej sprawie upłynął w dniu 14 kwietnia 2008r. Skoro przedmiotowa skarga została złożona w dniu 16 kwietnia 2008r., zatem wniesiono ją po upływie przewidzianego prawem terminu.
Z tych przyczyn, działając na podstawie art. 58 §1 pkt 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach orzekł jak w sentencji postanowienia.