Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VI SA/Wa 1437/08

Адміністративні суди2008-08-28
Номер справи
VI SA/Wa 1437/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-28
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Piotr Borowiecki

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym : Przewodniczący: Sędzia WSA Piotr Borowiecki po rozpoznaniu w dniu 28 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi P. M. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] kwietnia 2008 r. Nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną bojową do ochrony osobistej p o s t a n a w i a: odrzucić skargę UZASADNIENIE Pismem z dnia 14 maja 2008 r. skarżący P. M. wniósł za pośrednictwem Komendanta Głównego Policji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję ww. organu z dnia [...] kwietnia 2008 r. Nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną bojową do ochrony osobistej. Z załączonego do akt zwrotnego potwierdzenia odbioru zaskarżonej decyzji Komendanta Głównego Policji z dnia [...] kwietnia 2008 r. wynika, iż doręczono ją stronie skarżącej w dniu 15 kwietnia 2008 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy). W omawianej decyzji zostało zawarte pouczenie, iż stronie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia decyzji, przysługuje prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: W myśl art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm), dalej cytowana jako p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W związku z powyższym termin na wniesienie skargi przez P. M. upłynął w dniu 15 maja 2008 r. Z uwagi na fakt, iż strona skarżąca wniosła (za pośrednictwem organu) skargę do sądu administracyjnego w dniu 26 maja 2008 r. (koperta z datą stempla pocztowego znajduje się w aktach sprawy), to jest po upływie terminu określonego w art. 53 § 1 p.p.s.a., Sąd, zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., postanowił jak w sentencji.