Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Wa 921/08

Адміністративні суди2008-07-31
Номер справи
I SA/Wa 921/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-31
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Joanna Skiba

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Skiba po rozpoznaniu w dniu 31 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi H. G. na decyzję Ministra Infrastruktury z dnia [...] maja 2008 r. nr [...] w przedmiocie komunalizacji mienia postanawia 1. odrzucić skargę, 2. zwrócić H. G. wpis w kwocie 200 zł (dwieście złotych). UZASADNIENIE W dniu 20 czerwca 2008 r. wpłynęła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skarga H. G. reprezentowanej przez pełnomocnika [...] C. L. na decyzję Ministra Infrastruktury z dnia [...] maja 2008 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Wojewody [...] z dnia [...] sierpnia 2007 r. nr [...] stwierdzającą, że z dniem 1 stycznia 1999 r. nieruchomość gruntowa położona w obrębie [...], gm. [...], oznaczona jako działka nr geod. [...] o powierzchni [...] ha (zgodnie z projektem podziału działki nr geod. [...] o powierzchni [...] ha), zajęta pod drogę publiczną – powiatową nr [...], stała się z mocy prawa własnością Powiatu B. W dniu 25 czerwca 2008 r. pełnomocnik skarżącej został wezwany do uiszczenia wpisu od przedmiotowej skargi oraz do usunięcia braków formalnych skargi przez nadesłanie 2 egzemplarzy odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe zarządzenia zostały doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 30 czerwca 2008 r., co wynika ze znajdującego się w aktach zwrotnego potwierdzenia odbioru (k-16). W dniu 3 lipca 2008 r.- jak wynika z akt sprawy (k-17) – uiszczony został wpis od skargi. Jednakże wezwanie o uzupełnienie braków formalnych pozostało bezskuteczne - ostatni dzień terminu do złożenia żądanych odpisów skargi upłynął w dniu 7 lipca 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje. Na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Skoro skarżąca nie wykonała wezwania Sądu tzn. nie uzupełniła braków formalnych skargi poprzez przedłożenie jej 2 odpisów, to skargę przez nią wniesioną Sygn. akt I SA/Wa 921/08 należało odrzucić na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz zwrócić skarżącej wpis na podstawie art. 232 § 1 pkt. 1 lit. a powołanej wyżej ustawy.