II SA/Gd 163/08
Адміністративні суди2008-08-06
Номер справи
II SA/Gd 163/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Дата рішення
2008-08-06
Тип
Postanowienie WSA w Gdańsku
Судді
Barbara Skrzycka-Pilch
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Barbara Skrzycka-Pilch po rozpoznaniu w dniu 6 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi L. K. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego z dnia 15 listopada 2007 r., nr [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki obiektu budowlanego postanawia odrzucić skargę
UZASADNIENIE
L. K. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na opisaną wyżej decyzję Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego w przedmiocie nakazu rozbiórki obiektu budowlanego.
Zarządzeniem Przewodniczącego z dnia 26 lutego 2008 r. wezwano skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi przez nadesłanie pięciu odpisów skargi z załącznikami poświadczonych za zgodność w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie wysłane na adres skarżącego zostało mu doręczone w dniu 4 marca 2008 r. (dowód: zwrotne poświadczenie odbioru, k. 16 akt), zatem termin uzupełnienia braków formalnych skargi upłynął w dniu 11 marca 2008 r.
Skarżący nie nadesłał odpisów skargi w wyznaczonym terminie.
Sąd uznał zatem, iż termin do uzupełnienia braków formalnych skargi minął bezskutecznie albowiem skarżący w zakreślonym terminie nie uczynił zadość wezwaniu Sądu.
Zgodnie z art. 57 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym. Jednym z takich wymagań jest, zgodnie z art. 47 § 1 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, obowiązek dołączenia do pisma jego odpisów i odpisów załączników dla doręczenia ich stronom.
Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w terminie braków formalnych skargi.
Biorąc powyższe pod uwagę na mocy powołanego wyżej przepisu, Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.