Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Ke 297/08

Адміністративні суди2008-08-21
Номер справи
I SA/Ke 297/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
Дата рішення
2008-08-21
Тип
Postanowienie WSA w Kielcach

Судді

Ewa Rojek

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Ewa Rojek po rozpoznaniu w dniu 21 sierpnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi K. S. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie określenia nadpłaty podatku akcyzowego oraz odmowy zwrotu odsetek od nadpłaty podatku akcyzowego postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE Decyzją z dnia [...]. nr [...] Dyrektor Izby Celnej w K. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w K. z dnia [...]. nr [...] określającą K. S. nadpłatę podatku akcyzowego oraz odmawiającą zwrotu odsetek od nadpłaty podatku akcyzowego. Na decyzję tę strona złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach. Pismem z dnia 7 sierpnia 2008r. skarżący został wezwany do usunięcia w terminie 7 dni od doręczenia wezwania braków formalnych skargi przez podanie wartości przedmiotu zaskarżenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 11 sierpnia 2008r. W dniu 19 sierpnia 2008r. K.S. złożył w siedzibie tut. Sądu pismo, w którym wskazał wartość przedmiotu zaskarżenia. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych. W niniejszej sprawie skarżący uzupełnił brak formalny w dniu 19 sierpnia 2008r., tj. po wyznaczonym terminie, który upłynął w dniu 18 sierpnia 2008r. Wobec tego skargę tę należało na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 cyt. ustawy odrzucić, o czym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach orzekł w sentencji postanowienia.