Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VI SA/Wa 1415/08

Адміністративні суди2008-08-25
Номер справи
VI SA/Wa 1415/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-25
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Magdalena Maliszewska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Magdalena Maliszewska po rozpoznaniu w dniu 25 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. M. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] kwietnia 2008 r., Nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną myśliwską oraz broń palną sportową postanawia: 1. odrzucić skargę; 2. zwrócić skarżącemu, B. M. kwotę 200 (dwieście) złotych uiszczoną tytułem wpisu sądowego. UZASADNIENIE Skarżący, B. M. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] kwietnia 2008 r., Nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Komendanta Policji z dnia [...] lutego 2008 r., Nr [...] cofającą pozwolenie na posiadanie broni palnej myśliwskiej i palnej sportowej. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI z dnia 7 lipca 2008 r. (k. 11) skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 złotych w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 23 lipca 2008 r. (k. 14). Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – dalej p.p.s.a. - (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Jak wynika z akt sprawy - wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi zostało doręczone skarżącemu w dniu 23 lipca 2008 r., zatem termin do dokonania czynności określonej ww. wezwaniem upływał w dniu 30 lipca 2008 r. Z przedstawionego przez Oddział Finansowo Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie komputerowego wydruku polecenia przelewu kwoty 200 złotych na konto Sądu (k. 15) wynika, iż przelew został dokonany w dniu 31 lipca 2008 r., czyli z uchybieniem ustawowego terminu wskazanego w wezwaniu. Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a. orzekł jak w punkcie 1 postanowienia. O zwrocie w całości uiszczonego przez skarżącego wpisu sądowego Sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit a p.p.s.a.