Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VI SA/Wa 316/08

Адміністративні суди2008-08-29
Номер справи
VI SA/Wa 316/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-29
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Jolanta Królikowska-Przewłoka

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Jolanta Królikowska-Przewłoka po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. S. na decyzję Urzędu Patentowego RP z dnia [...] grudnia 2007 r., Nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia patentu na wynalazek pt. "System transportu lądowego" nr P-341040 postanawia odrzucić skargę UZASADNIENIE Pismem z dnia 28 stycznia 2008 r. skarżący M. S. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, za pośrednictwem Urzędu Patentowego RP skargę na decyzję tego organu z dnia [...] grudnia 2007 r., Nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia patentu na wynalazek pt. "System transportu lądowego" nr P-341040. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 lutego 2008 r., strona skarżąca została wezwana do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez uiszczenie wpisu sądowego w wysokości 1000 złotych w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Pismem z dnia 14 marca 2008 r. skarżący wniósł o zwolnienie z opłaty sądowej. Postanowieniem z dnia 8 maja 2008 r. Sąd pozostawił wspomniany wniosek bez rozpoznania. Skarżący nie wniósł sprzeciwu od ww. postanowienia. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 9 czerwca 2008 r., strona skarżąca ponownie została wezwana do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez uiszczenie wpisu sądowego w wysokości 1000 złotych w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Jak wynika z akt sprawy niniejsze wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 23 czerwca 2008 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy). Termin do uiszczenia wpisu upływał w dniu 30 czerwca 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuję: Zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz 1270 ze zm.) zwanej dalej p.p.s.a., Sąd odrzuci skargę gdy nie uzupełniono w terminie braków formalnych skargi. Ponadto, zgodnie z treścią art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd. W niniejszej sprawie termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upływał w dniu 30 czerwca 2008 r. We wskazanym terminie strona skarżąca nie uiściła należnego wpisu. Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 w zw. z art. 220 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi postanowił jak w sentencji orzeczenia.