Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

IV SA/Wa 445/08

Адміністративні суди2008-08-21
Номер справи
IV SA/Wa 445/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-21
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Anna Szymańska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Anna Szymańska po rozpoznaniu w dniu 21 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. W. na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] grudnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE J. W. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] grudnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania. Przy piśmie z dnia 7 lipca 2008 r. Sąd przesłał skarżącej odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 18 marca 2008 r., w sprawie wezwania do uiszczenia wpisu w kwocie 100 zł. Omawiane zarządzenie zawierało pouczenie, iż wpis należy uiścić w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis wyżej wymienionego zarządzenia został doręczony skarżącej w dniu 16 lipca 2008 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru – karta nr 16 akt sądowych) Termin do wykonania wezwania Sądu upłynął zatem w dniu 23 lipca 2008 r. Stwierdzić należy, że skarżąca nie uiściła należnego wpisu w zakreślonym terminie, co potwierdza adnotacja z dnia 20 sierpnia 2008 r. sporządzona w Oddziale Finansowo – Budżetowym Sądu, w której stwierdzono, że do dnia 18 sierpnia 2008 r. w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie odnaleziono wpłaty do niniejszej sprawy. Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.