Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Ke 201/08

Адміністративні суди2008-07-22
Номер справи
II SA/Ke 201/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
Дата рішення
2008-07-22
Тип
Postanowienie WSA w Kielcach

Судді

Teresa Kobylecka

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Teresa Kobylecka po rozpoznaniu w dniu 22 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym w sprawie ze skargi Z. w K. na uchwałę Rady Gminy z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zamiaru likwidacji gimnazjum postanawia: odrzucić skargę Z. w K. UZASADNIENIE Z. w K. wniósł skargę na uchwałę Rady Gminy z dnia [...] w przedmiocie zamiaru likwidacji gimnazjum. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 29 kwietnia 2008 r. doręczonym przy piśmie z dnia 30 kwietnia 2008 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu w kwocie 300 zł w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego zostało doręczone dnia 6 maja 2008 r. Strona skarżąca złożyła w dniu 13 maja 2008 r. urzędowy formularz PPPr wniosku o przyznanie prawa pomocy wnosząc o zwolnienie od kosztów sądowych. Postanowieniem Referendarza sądowego z dnia 26 maja 2008 r. oddalono wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych. Od postanowienia nie wniesiono sprzeciwu i stało się ono prawomocne. Pismem z dnia 18 czerwca 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach wezwał Z. w K. do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 20 czerwca 2008 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 27 czerwca 2008 r. W wyznaczonym terminie na konto Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach nie wpłynęła wymagana kwota wpisu. Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2002 r. Nr 153, poz.1270 ze zm.) skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji postanowienia.