Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

V SA/Wa 1456/08

Адміністративні суди2008-08-26
Номер справи
V SA/Wa 1456/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-26
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Andrzej Kania

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący sędzia WSA Andrzej Kania po rozpoznaniu w dniu 26 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi R. B. na decyzję Dyrektora [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w W. z dnia [...] września 2007 r. Nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania płatności na zalesienie gruntów rolnych postanawia: odrzucić skargę; UZASADNIENIE R. B. wniósł za pośrednictwem [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w W. skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję wyżej wymienionego organu w sprawie odmowy przyznania płatności na zalesienie gruntów rolnych. Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi [Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.] - zwanej dalej p.p.s.a. - skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Stosownie do treści art. 54 § 1 p.p.s.a. skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi, o czym strona skarżąca została pouczona w zaskarżonej decyzji. Jak wynika z akt administracyjnych, zaskarżona decyzja Dyrektora [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w W. została doręczona stronie skarżącej w dniu 4 października 2007 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach administracyjnych). Termin do wniesienia skargi upłynął zatem 5 listopada 2007 r., natomiast skarga została nadana w Urzędzie Pocztowym w P. do organu za pośrednictwem którego została wniesiona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w dniu 19 kwietnia 2008 r. (data nadania pocztowego k. 5 akt sądowych), czyli po upływie omówionego terminu. Wniesienie skargi po terminie powoduje jej odrzucenie w myśl art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. W tej sytuacji, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.