I SA/Łd 682/08
Адміністративні суди2008-07-18
Номер справи
I SA/Łd 682/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi
Дата рішення
2008-07-18
Тип
Postanowienie WSA w Łodzi
Судді
Bogdan Lubiński
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Sędzia NSA Bogdan Lubiński po rozpoznaniu w dniu 18 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A Auto Polska Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy określenia zobowiązania z tytułu podatku akcyzowego w wysokości innej niż określonej w zgłoszeniu celnym oraz odmowy stwierdzenia nadpłaty podatku akcyzowego p o s t a n a w i a: odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
W dniu 5 maja 2008 roku A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Ł.skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] w przedmiocie odmowy określenia zobowiązania z tytułu podatku akcyzowego w wysokości innej niż określonej w zgłoszeniu celnym oraz odmowy stwierdzenia nadpłaty podatku akcyzowego.
Zarządzeniem z dnia 2 czerwca 2008 r. strona skarżąca została wezwana do usunięcia braku skargi poprzez uiszczenie wpisu, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe wezwanie zostało doręczone w dniu 20 czerwca 2008 r.
Wpis od skargi kasacyjnej został uiszczony w drodze przelewu bankowego, gdzie datą obciążenia rachunku nadawcy był dzień 30 czerwca 2008 roku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Stosownie do art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Wezwanie zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 20 czerwca 2008 r. i od tego dnia rozpoczął bieg 7 - dniowy termin do uiszczenia wpisu
Termin ten upłynął w dniu 27 czerwca 2008 r., zaś strona skarżąca uiściła wpis dopiero 30 czerwca 2008 r., a więc po upływie ustawowego terminu.
Uwzględniając powyższe, na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, należało orzec jak w sentencji.