VIII SA/Wa 240/08
Адміністративні суди2008-07-17
Номер справи
VIII SA/Wa 240/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-17
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie
Судді
Artur Kot
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Artur Kot po rozpoznaniu w dniu 17 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi R.P. na decyzję [...] Komendanta [...] Policji z siedzibą w R. z dnia [...] maja 2008 r., Nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego postanawia odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
W dniu 21 czerwca 2008 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) R.P. za pośrednictwem organu, pismem z dnia 19 czerwca 2008 r. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję [...] Komendanta [...] Policji z siedzibą w R. z dnia [...] maja 2008 r., Nr [...].
Zaskarżona decyzja została odebrana przez skarżącego w dniu 20 maja 2008 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.; zwanej dalej u.p.p.s.a.), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Z treści art. 58 § 1 pkt 2 u.p.p.s.a. wynika, iż sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Skarga R.P. została wniesiona po terminie. Z akt sprawy wynika, iż zaskarżona decyzja organu odwoławczego, zawierająca prawidłowe pouczenie o prawie i terminie do wniesienia skargi, została odebrana przez skarżącego w dniu 20 maja 2008 r., zaś dopiero w dniu 21 czerwca 2008 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) skarżący złożył skargę na powyższe orzeczenie. Termin do wniesienia skargi upłynął skarżącemu w dniu 19 czerwca 2008 r.
Ze względu na powyższe, działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 u.p.p.s.a. w związku z art. 58 § 3 u.p.p.s.a. i art. 53 § 1 u.p.p.s.a. Sąd orzekł, jak w postanowieniu.