II SA/Ke 321/08
Адміністративні суди2008-07-18
Номер справи
II SA/Ke 321/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
Дата рішення
2008-07-18
Тип
Postanowienie WSA w Kielcach
Судді
Jacek Kuza
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
II SA/Ke 321/08 POSTANOWIENIE Dnia 18 lipca 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach, w składzie następującym: Sędzia WSA Jacek Kuza po rozpoznaniu w dniu 18 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi P. K. na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [....], Nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby postanawia: odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
II SA/Ke 321/08
U Z A S A D N I E N I E
W dniu 2 czerwca 2008 r. P. K złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach, za pośrednictwem organu, na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby.
Zgodnie z treścią art. 53 §1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej u.p.p.s.a. skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Z akt administracyjnych przedmiotowej sprawy wynika, że rozkaz personalny z dnia [...] wraz z pouczeniem o sposobie i terminie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego został doręczony skarżącemu w dniu 29 kwietnia 2008 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął więc skarżącemu w dniu 29 maja 2008 r.
Mając zatem na uwadze, iż skarga została złożona przez skarżącego osobiście w dniu 2 czerwca 2008 r., należało ją - jako wniesioną po upływie terminu – odrzucić, na podstawie art. 58 §1 pkt 2 u.p.p.s.a.