Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

III SA/Wa 1668/08

Адміністративні суди2008-08-05
Номер справи
III SA/Wa 1668/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-05
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Małgorzata Jarecka

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: , Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Jarecka (spr.), , po rozpoznaniu w dniu 5 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. P. i T. J. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] kwietnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od darowizny postanawia: – odrzucić skargę B. P. UZASADNIENIE B. P. i T. J. złożyli w dniu 20 maja 2008 r. w Izbie Skarbowej w W. (prezentata organu) skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z [...] kwietnia 2008 r. nr [...] wydaną w przedmiocie ustalenia zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od darowizny. Zaskarżoną decyzję B. P. (dalej "skarżąca") odebrała 18 kwietnia 2008 r. – co wynika ze znajdującego się w aktach administracyjnych zwrotnego potwierdzenia odbioru. W treści decyzji organ podatkowy pouczył skarżącą o przysługującym jej prawie wniesienia skargi do sądu administracyjnego w terminie trzydziestu dni od daty doręczenia decyzji. Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) – dalej powoływana jako "p.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Na podstawie art. 54 § 1 p.p.s.a. skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi. Wskazany w ustawie termin do wniesienia skargi do sądu upłynął 19 maja 2008 r. (18 maj 2008 r. – niedziela - był dniem wolnym od pracy). Stwierdzić więc należy, że skarga została złożona z uchybieniem ustawowego terminu. Stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 p.p.s.a. sąd na posiedzeniu niejawnym odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Mając na względzie powyższe Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2, art. 58 § 3 oraz art. 53 § 1 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.