Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

III SA/Wa 60/08

Адміністративні суди2008-07-31
Номер справи
III SA/Wa 60/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-31
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Lidia Ciechomska-Florek

Резолютивна частина

Odrzucono zażalenie

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie : Przewodniczący Sędzia WSA Lidia Ciechomska – Florek po rozpoznaniu w dniu 31 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia "M." spółka jawna na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 maja 2008 r. sygn. akt III SA/Wa 60/08 odrzucające zażalenie na postanowienie z dnia 10 kwietna 2008 r. o pozostawieniu bez rozpoznania wniosku o przyznanie prawa pomocy w sprawie ze skargi "M." spółka jawna na decyzję Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia [ ..] listopada 2007 r. , Nr [...] w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania z tytułu wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych postanawia - odrzucić zażalenie - UZASADNIENIE Postanowieniem dnia 15 maja 2008 r. sygn. akt III SA/Wa 60/08 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie Skarżącej na postanowienie w przedmiocie pozostawienia bez rozpoznania wniosku o przyznanie prawa pomocy. Powodem odrzucenia było wniesienie zażalenia po terminie. Postanowienie z dnia 15 maja 2008 r., wraz z pouczeniem sposobie i terminie wniesienia zażalenia, zostało Skarżącej doręczone w dniu 21 maja 2008 r. Termin do wniesienia zażalenia upływał więc dnia 28 maja 2008 r. Skarżąca wniosła zażalenie dopiero dnia 2 czerwca 2008 r., co wynika ze stempla pocztowego na kopercie. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje: Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - zwanej dalej "p.p.s.a." - zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od doręczenia postanowienia. Stosownie natomiast do treści przepisu art. 178 p.p.s.a., stosowanego na mocy art. 197 § 2 p.p.s.a. odpowiednio do postępowania zażaleniowego, Sąd odrzuca na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. W przedmiotowej sprawie termin do wniesienia zażalenia na postanowienie z dnia 15 maja 2008 r. upływał dnia 28 maja 2008 r. Zażalenie zostało wniesione w dniu 2 czerwca 2008 r., a zatem z uchybieniem ustawowego terminu. Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 197 § 2 w zw. z art. 178 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.