Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

VI SA/Wa 1004/08

Адміністративні суди2008-07-23
Номер справи
VI SA/Wa 1004/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-23
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Pamela Kuraś-Dębecka

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka po rozpoznaniu w dniu 23 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W. B. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lutego 2008 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną gazową postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE W dniu 7 kwietnia 2008 r. W. B. wniósł - za pośrednictwem organu -skargę na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lutego 2008 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną gazową. W dniu 30 maja 2008 r. skierowano do skarżącego wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie to zostało odebrane w dniu 23 czerwca 2008 r. Zgodnie z informacją udzieloną w dniu 16 lipca 2008 r. przez Oddział Finansowy tutejszego Sądu w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie brak jest wpisu od skargi w niniejszej sprawie w wysokości 200 zł, wniesionego przez skarżącego. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( Dz. U. Nr 153, poz. 1270, ze zm.; dalej jako: p.p.s.a.) Sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis. W rejestrze opłat sądowych sprawdzono, iż do dnia 14 lipca 2008 r. brak jest wpisu od skargi w niniejszej sprawie. Skarżący odebrał wezwanie do uiszczenia wpisu w dniu 23 czerwca 2008 r., zatem termin do jego wniesienia upłynął z dniem 30 czerwca 2008 r. W związku z faktem, iż skarżący nie uiścił wpisu od skargi Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie z art. 220 § 3 p.p.s.a. w zw. z art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.