Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

IV SA/Wa 1058/08

Адміністративні суди2008-07-30
Номер справи
IV SA/Wa 1058/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-30
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Grzegorz Czerwiński

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Grzegorz Czerwiński po rozpoznaniu w dniu 30 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym w sprawie ze skargi Stowarzyszenia Z. z siedzibą w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] kwietnia 2008 r., znak [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego postanawia: -odrzucić skargę- UZASADNIENIE Skarżący Stowarzyszenie Z. z siedzibą w W. wniósł w dniu 30 maja 2008r . ( data prezentaty Kolegium) skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] kwietnia 2008r. w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia dla budowy stacji bazowej telefonii komórkowej [...] nr [...] na dachu budynku, zlokalizowanego na działce ew. .nr [...] obręb [...] przy ul. [...] w W. W niniejszej sprawie skarżący zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 30 czerwca 2008r. został wezwany do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 200 złotych stosownie do § 2 ust.3 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądem administracyjnym ( Dz.U. Nr 221, poz.2193) Jednocześnie zarządzeniem z dnia 30 czerwca 2008r skarżący został wezwany do nadesłania 2 egzemplarzy odpisów skargi oraz nadesłania aktualnego odpisu KRS lub statutu, wskazującego na umocowanie do wniesienia skargi -.w terminie 7 dni- w obydwu zarządzeniach z pouczeniem, iż nie wykonanie ich we wskazanym przez Sąd terminie skutkować będzie odrzuceniem skargi. Odpis zarządzeń został doręczony skarżącemu na podany w skardze adres. Przesyłka została dwukrotnie awizowana w dniu 16 lipca 2008r. a zatem została doręczona skutecznie. Termin do wykonania obydwu zarządzeń upłynął w dniu 23 lipca 2008r.. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( DZ. U .Nr 153 poz. 1270 ze zm.) zwaną dalej P.p.s.a Sąd odrzuca skargę , gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu. Stosownie zaś do treści art. 58 §1 pkt 3 cytowanej ustawy odrzucenie skargi następuje gdy nie uzupełniono w terminie braków formalnych skargi. W niniejszej sprawie 7 dniowy termin do uiszczenia wpisu jak również do nadesłania odpisów skargi wraz z odpisem z KRS upłynął skarżącemu w dniu 23 lipca 2008r. Wobec powyższego, skoro skarżący wezwany do uiszczenia wpisu nie uiścił go w wyznaczonym przez sąd terminie ani nie uzupełnił braków formalnych skargi Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 1 pkt 3 ustawy P.p.s.a, orzekł jak w sentencji postanowienia.